Українці досі повертають борги олігархів - фінансист
Українці досі повертають борги олігархів - фінансист
8 мая 2016 | 17:45

Мораторій на виплату зовнішніх боргів України потрібний до того часу, поки повністю не з'ясуємо, хто і на які цілі брав кошти.

 

Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економіст Олексій Лупоносов.

 

"Введення безстрокового мораторію на виплату зовнішніх боргів означає, що багато мають сумнівний статус. Потрібно зробити ревізію. Розібратися хто, на які цілі отримував кошти та куди вони йшли. Треба подивитися, що надходило в бюджет, а що на просування особистих проектів. Якщо гроші брала особа під гарантії держави, то ця особа й має їх повертати. Така ситуація з боргом Януковича. Він отримував кошти під своє ім'я. Сам має і віддавати. У нього до цього часу є майно в Україні, яке не конфіскували", - сказав він.

 

Безстроковий мораторій ввели, щоб мати час розібратися з боргами, переконаний експерт.

 

"Багато зовнішніх боргів України виникали наступним чином: олігарх отримував кредит від іноземного банку для своїх потреб. Гроші надавалися під гарантію уряду. Коли ж олігарх не повертав їх, це мусила робити держава. Українці до цього часу сплачують ці борги. Подібне тягнеться ще з часів президентства Леоніда Кравчука" - додав Лупоносов.

 

"Борг Януковича може стати першим прецедентом в Україні, коли борги, які робили можновладці, вони й сплачуватимуть", - наголосив економіст.

 

Нагадаємо, президент Петро Порошенко 29 квітня підписав закон, який безстроково продовжує мораторій на здійснення виплати зовнішніх боргів України, зокрема і перед Російською Федерацією. Йдеться про 3 млрд дол., які у грудні 2013 року у Росії взяв уряд Азарова. У 2015 році усі кредитори України погодилися на реструктуризацію, крім Москви. Київ ввів мораторій на виплату грошей. У лютому міністерство фінансів РФ подало позов до Високого суду Лондона проти України щодо стягнення боргу Януковича.

 

 

www.ua-banker.com

Просмотров: 2118
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Показать комментарии (0) Скрыть комментарии Обновить
Спасибо!
Имя*:
E-mail:
Комментарий*:
Повторите изображенный на картинке код*:
Защитный код