Рейтинг статей и аналитики
Куди українцям подіти дрібні копійки
Куди українцям подіти дрібні копійки
16 июля 2018 | 04:00

В Україні з обігу поступово виводять монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. НБУ навесні оголосив про припинення їх карбування. Нові копійки в обіг не запускають, а в торгових точках суми з копійками в разі відплати готівкою повинні округлятися. При цьому у багатьох запасливих громадян залишилися чималі монетні запаси в скарбничках - прийшов час з ними поступово прощатися.

 

Копійками все ще можна розплачуватися в магазинах, аптеках, кіосках, в транспорті. Їх зобов'язані приймати, а фраза співробітників   "Ми дрібні монети не беремо" - привід попросити книгу скарг. Також ударними "поглиначами" монет є кавові і продуктові автомати, деякі термінали з оплати послуг. А ще підприємливі громадяни недорого продають дрібні монети жменями в ... весільні агентства, яким потрібні монетки для закидання молодят. 

 

"Я потихеньку позбулася монет, купуючи по одному квитки в транспорті. Ще трохи віднесла в супермаркет - касири були раді, адже великі магазини купують дрібні монети у банків дорожче номіналу! А тут отримали на 500 гривень, які мені поміняли на купюри, - розповіла  киянка Юлія Жирова.

 

- А ось знайомі не змогли поміняти дрібні монети в банку - там сказали, що у них немає такої послуги. Тоді вони знайшли компроміс - поповнити цією сумою свій рахунок. І тут вже банк не мав права відмовити і прийняв всі монетки".   

 

При цьому директор Департаменту грошового обігу Нацбанку України Віктор Зайвенко уточнює:   "Банки повинні приймати у громадян монети дрібного номіналу без будь-яких обмежень, обмінювати на монети і банкноти іншого номіналу".   Але, як показала практика, навіть в різних відділеннях одного і того ж банку співробітники діють на свій розсуд - можуть обміняти, а можуть і відмовити.

 

Очевидно, це може залежати від кількості принесених монет і наявності у співробітника часу на їх перерахунок. Тому можна спробувати домовитися заздалегідь.   

 

Як роз'яснили в прес-службі НБУ, приймати монети до оплати зобов'язані всі державні і приватні структури (банки, магазини, турфірми, транспорт), в тому числі фізичні особи.   

 

"Якщо касир магазину або банку відмовляється приймати у вас на сплату монети - вирішуйте питання з завмагазином або заввідділенням. Не вийде - пишіть скаргу в НБУ", - радять в прес-службі.   

 

Дрібні копійки можна обміняти на банкноти в регіональних управліннях Нацбанку (в Києві - на Контрактовій площі, 2) і навіть в комерційних банках. 

 

Журналісти пройшлися по декількох торгових точках Києва і виявили, що монет в обігу ще досить. Практично ніде з округленням ми не зіткнулися.   

 

А ось на ринках давно не приймають на сплату монети сумою більше гривні аж до відмови продати товар. Юристи радять скаржитися на таких торговців в адміністрацію ринку.

 

Зберігати ж запас, розраховуючи, що коли-небудь монети подорожчають з нумізматичної точки зору, сенсу немає. Нумізмат Віталій Лазоренко пояснює:   "Високо цінуються тільки монети з вадою карбування".

 

 

 

www.ua-banker.com

Просмотров: 906
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Показать комментарии (0) Скрыть комментарии Обновить
Спасибо!
Имя*:
E-mail:
Комментарий*:
Повторите изображенный на картинке код*:
Защитный код